Müşteri Temsilcisi 05355696601

Erkeklerde Ereksiyon Bozukluğu Neden Olur?

Erkeklerde Ereksiyon Bozukluğu Neden Olur

Sertleşme sorunları her yaşta ortaya çıkabilmekte ve uzun süre devam edebilmektedir. Tabii ki erkeklerde ereksiyon bozukluğu neden olur sorusuna yanıt çok farklı şekillerde verilebilmektedir.

Öncelikli olarak erkeklerin cinsel birleşme esnasında yaşadıkları sertleşme problemleri hem psikolojik hem de fizyolojik temelli olabilmektedir.

Erkeğin erken boşalma korkusu, cinsel tabuları, cinsel ilişkiden korkması ve kendisini yeteri kadar güvenli hissedememesi ereksiyon problemlerine sebebiyet verebilmektedir.

Ayrıca hormon dengesinin bozulması, damarlarda oluşan daralma ve tıkanıklıklar, çeşitli kronik rahatsızlıklar ve sağlık sorunları da ereksiyon bozukluğuna yol açabilmektedir. Tabii ki sorunların belirlenmesi ve uygun bir tedavi alınması adına doktorlarla görüşmek çok daha mantıklı olacaktır.

Erkeklerde Ereksiyon Bozukluğu Nasıl Geçer?

Eğer erkeğin yaşadığı ereksiyon bozukluğu psikolojik ise mutlaka buna karşı önlemler alınmalı ve psikolojinin düzelmesine katkı sağlayacak aktiviteler yapılmalıdır.

Örneğin stresten uzaklaşmak, spor yapmak, sağlıklı beslenmek ve sürekli aynı partnerle beraber olmak ereksiyon sorunlarına iyi gelebilmektedir.

Ancak cinsel açıdan yaşanan korkular ve oluşan tabularda çeşitli cinsel performans ürünlerinden destek almak da uygun olmaktadır.

Yine fizyolojik kökenli ereksiyon bozukluklarında da mutlaka uzman hekimlerle görüşülmeli ve onların tedavi planı izlenmelidir.

Şayet sildenafil ya da tadalafil bulunan ilaçları kullanarak ereksiyon bozukluğu ortadan kalkıyorsa bu ilaçları temin etmek de uygun olacaktır. Sonuç itibariyle erkeklerde ereksiyon bozukluğu tedavisi mümkün olmakla birlikte kalıcı şekilde çözülebilmektedir.

Erkeklerde Ereksiyon Bozukluğu Tedavisi Var mı?

Ereksiyon olma konusunda güçlük çeken ya da cinsel birleşme sırasında sertliği kaybeden bireylerin ilk etapta ereksiyon bozukluğu çözümü hakkında bilgi almaya çalıştıkları görülmektedir.

Öncelikli olarak ereksiyon, daha doğrusu sertleşme sorunlarının tedavisinin bulunduğu unutulmamalıdır. Genellikle sildenafil, tadalafil ve bunlar gibi cinsel performansı yukarı taşıyan ilaçların kullanılmasının tedavide doğru olacağını ifade etmek gerekmektedir.

Yine ereksiyon bozuklukları psikolojik kökenlere dayanıyor ise psikologlardan yardım almak da tedavi çeşitlerinden birisi olarak sayılmaktadır.

Günümüzde pek çok erkeğin yaşadığı ereksiyon bozukluğunun her yaşta ortaya çıkabileceği hiçbir şekilde unutulmamalıdır. Bu nedenle destek ürünleri kullanılmalı ve gerekliyse doktorla görüşme gerçekleştirilmelidir.