Müşteri Temsilcisi 05355696601

Erken Boşalma Nedir?

Erken Boşalma Nedir

Erken boşalma, daha çok psikolojik kökenli olan cinsel rahatsızlıklar arasında gösterilmektedir. Özellikle cinsel ilişkiye başlamadan ya da başladıktan saniyeler sonra penisin doyuma ulaşmasına erken boşalma adı verilmektedir.

Halk arasında çok yaygın olan ve tedavisinin mümkün olduğu rahatsızlığın daha çok cinsel tabu ve korkulardan dolayı ortaya çıktığı düşünülmektedir.

Ayrıca duygusal yönü ağır basan, bir an evvel doyuma ulaşmayı isteyen ve bu konuda kendini dizginleyemeyen erkeklerde de ağırlıklı olarak baş gösterdiği ifade edilmektedir.

Erken boşalma, doğru tedavi ile geçebilen ve uzun süre devam etmeyen cinsel rahatsızlıklardan birisi olduğu için bu problemin tedavisi iyi bir şekilde araştırılmalıdır.

Yine cinsel performans ürünlerinin de erken boşalma tedavisinde aktif olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Sonuç olarak erken boşalma nedir noktasında daha fazla araştırma yapabilirsiniz.

Erken Boşalmanın Tedavisi Var mı?

Erken boşalma Türkiye’deki erkeklerin bir çoğunun mustarip olduğu problemlerden bir tanesi şeklinde tanımlanabilmektedir. Tabii ki insanlar da erken boşalmanın tedavisi var mı diye düşünmekte ve alternatif tedavi yöntemlerini araştırmaktadırlar.

Öncelikli olarak erken boşalmanın tedavisi iki şekilde yürütülmektedir. İlk aşamada bu rahatsızlıkla mücadele eden hastalara psikolojik destek sunulmakta ve hastanın cinsel tabularını yıkması sağlanmaktadır.

İkinci aşamada ise sildenafil, tadalafil ya da buna benzer etken maddeli ilaçların kullanımı sağlanmakta, bu sayede erken boşalma problemleri direkt olarak ortadan kalkmaktadır.

Tabii ki erken boşalmanın önüne geçecek kayganlaştırıcı ve geciktiricilerin de kısa süreli çözümler olarak dikkat çektiğini söylemek mümkündür.

Erken Boşalma Sorunu Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Erken boşalma problemi daha çok genç yaşlarda ortaya çıkmakta ve erkeğin cinsel tecrübe kazanmasıyla bu sorun ortadan kalkmaktadır. Ancak psikolojik kökenli olduğu bilinen erken boşalma sorunlarının zaman zaman baş gösterebilmesi mümkündür. Dolayısıyla etkili ve iyi bir tedavi gerekmektedir.

Türkiye’de birçok erkeğin mücadele ettiği erken boşalma sorunu çözümü bulunan bir rahatsızlıktır. Haliyle cinsel performans ürünlerini kullanmak, uzman ürologlar ile görüşmek ve psikolojik tedavi almak, erken boşalma sıkıntılarını ortadan kaldırabilecek seçenekler arasındadır. Bu nedenle tedavi aksatılmamalı, bir an evvel gerçekleştirilmelidir.